www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία LiFePO4
από gsalonica Παρ 22 Μαρ 2024 - 7:42

» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

+6
Cissy 242
traveller
Maximos
athanase
Γιωργάκος
Aigagros
10 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από Γιωργάκος Πεμ 12 Ιαν 2012 - 11:10

Όχι Νικόλα καμία σχέση , ο Διονύσης απ’ ότι ήξερα είναι στο camping στη Νέα Μάκρη .
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Πεμ 12 Ιαν 2012 - 15:14

Σωστά! Εγώ μπερδεύτηκα... Embarassed
Νικόλας Μητσόπουλος
Νικόλας Μητσόπουλος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από ???????? Πεμ 12 Ιαν 2012 - 19:20

Νικόλας Μητσόπουλος έγραψε:Νίκο ο κύριος που συνάντησες σου συστήθηκε σαν Διονύσης; Είναι ο ίδιος που έχει και το Camping Bacchus στο Σούνιο;


Όχι όχι Νικόλα το Camping Bacchus και της Νέας Μάκρης τα έχει ο ίδιος ιδιοκτήτης όπως σου λέει παρακάτω και ο Γιωργάκος. Αυτός στο RAMNUS δε μου συστήθηκε κάν !!!! Ήταν μάγκας....

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από Νικόλας Μητσόπουλος Πεμ 12 Ιαν 2012 - 19:26

Είπα και εγώ... Τον Διονύση το ξέρω προσωπικά και δεν ταίριαζε η περιγραφή... Για αυτό και εξεπλάγην... lol!
Νικόλας Μητσόπουλος
Νικόλας Μητσόπουλος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας - Σελίδα 2 Empty Πόσο δίκιο έχεις...

Δημοσίευση από geopaeg Τρι 13 Ιαν 2015 - 18:47

???????? έγραψε:Τις προάλλες φίλοι μου πέρασα μια βόλτα από τον Μαραθώνα και μπροστά από το κάμπινγκ Ramnus και παρόλο που θεωρητικά ήταν κλειστό είπα έστω και χειμωνιάτικα να το επισκεφθώ και να αποκομίσω μια γνώμη για αυτό. Λοιπόν έχω να πώ κάποια πράγματα για το συγκεκριμένο Camping το οποίο βρίσκεται εντός νομού Αττικής φυσικά και για να γνωρίζουν και οι εκτός..... κάποια θέματα για αυτό διότι έχω ακούσει πολλά.......και έχω δεί ακόμα περισσότερα να γράφονται σε κάποια forum στο παρελθόν....

Η άποψη μου λοιπόν :

Θεωρώ το συγκεκριμένο Camping το καλύτερο που υπάρχει εντός Νομού Αττικής . Και αυτό το λέω με σιγουριά έχοντας δεί όλα τα Camping τα οποία βρίσκονται στο Νομό μας. Οι θέσεις για τα τροχόσπιτα είναι πολύ μεγάλες , σκιερές , πολύ κοντά στη Θάλασσα . Επιπλέον υπάρχουν μέσα παιδική χαρά μεγαλούτσικη για τα πιτσιρίκια , καφετέρια , beach bar για το καλοκαίρι , οι εγκαταστάσεις υγιεινής μπορώ να πώ πώς είναι αρκετά καλές και σχετικά καινούργιες και ακόμα και τώρα που το Camping δε λειτουργεί μου φάνηκαν καθαρές. Επίσης μου έκανε μεγάλη εντύπωση το πόσο μεγάλο Camping είναι και ο αριθμός των τροχοσπίτων που υπάρχουν μέσα. Ανάμεσα απο τις θέσεις οι οποίες είναι αρκετά χωρισμένες με φράχτες μεταξύ τους υπάρχουν φαρδιά δρομάκια και σε κάθε σημείο υπάρχουν και οι αντίστοιχες εγκαταστάσεις με τουαλέτες , πλυντήρια , κουζίνες κτλ.... Εκείνη την ώρα που πήγα εγώ υπήρχαν πολλά άτομα αλλοδαποί μέσα τα οποία φρόντιζαν τον χώρο κλαδεύοντας τα δέντρα , ξεχορτάριαζαν τα σημεία , και έκαιγαν τα ξερά φύλλα. Ήμουν κάπως τυχερός γιατί βρήκα μέσα στο χώρο κάποιον υπεύθυνο ο οποίος φαίνεται να είναι μάλλον ο ιδιοκτήτης (χωρίς να είμαι σίγουρος ) . Απο εδώ βέβαια αρχίζουν λιγάκι..... τα αρνητικά του Camping. Ρώτησα λοιπόν τις τιμές τους και για σκηνές αλλά και για τροχόσπιτα που θέλουν να εγκατασταθούν μόνιμα. Πιστεύω πως ο κύριος αυτός ήταν πολύ απόλυτος πράγμα άσχημο ειδικά στις εποχές που ζούμε. Μου είπε πως το τροχόσπιτο τον χρόνο το χρεώνει 2.700 παρακαλώ απο μήνα 10 Απρίλη μέχρι το πολύ 10 Οκτώβρη την στιγμή που κοντινό Camping στην Ραφήνα το οποίο λέγεται Κόκκινο Λιμανάκι χρεώνει μια θέση απ'ότι ξέρω 1600 ευρώ (κι όμως και εμένα μου είχε κάνει εντύπωση...) για όλο το χρόνο έχοντας τη δυνατότητα να μένεις και τα Σαββατοκύριακα του χειμώνα . Ήταν πολύ απότομος μπορώ να πώ ο συγκεκριμένος κύριος χωρίς να δίνει την δυνατότητα χαμηλότερης τιμής (μόλις του μίλησα για χαμηλότερη τιμή τον έπιασε υστερία λέγοντας μου είσαι τρελός ?????? Μα κοίτα που θα μείνεις...δεν ακούω τπτ για χαμηλότερη). Και του απάντησα πώς η τιμή είναι υπερβολικά υψηλή για κάποιον που θέλει να τοποθετηθεί μόνιμα... και μάλιστα με το τροχόσπιτο του . Και τότε του έκανα μια ανάλυση λέγοντας του πως τα χρήματα που ζητάει είναι σχεδόν 230 ευρώ /μήνα και θα μπορείς να μένεις σχεδόν 6,5 μήνες τον χρόνο. Σχεδόν δηλαδή τους μισούς μήνες τους πληρώνεις απλά για πάρκινγκ. Επιπλέον μου είπε με ύφος πολύ ''ιδιαίτερο'' και εριστικό πως τα χρήματα τα παίρνει μετρητά και σχεδόν όλα μαζί. Μα άν είναι έτσι βάζεις άλλα 40 ευρώ και νοικιάζεις ένα σπίτι υπέροχο και ζείς και πιο ανθρώπινα του λέω (γιατί πρέπει να λέμε και αλήθεις..) , χωρίς δημόσιες τουαλέτες και κουζίνες και πλυντήρια και όλα αυτά.  Τέσπα για να μην πολυλογώ κιόλας τελειώνοντας και αφού του είπα τα πράγματα πώς έχουν μου απάντησε. Ο Καθένας αγόρι μου κάνει ότι θέλει. Εγώ αυτά ζητάω.. δέ σου κάνει δεν έρχεσαι και τέλος. Και του απαντάω μπράβο , είσαι γνήσιος Ελληνάρας και γέλαγε και μου απαντάει : καλά τα λές αλλά και μάγκας πάνω απ΄όλα.....

Λοιπόν τα συμπεράσματα είναι δικά σας.....  cheers  cheers

geopaeg


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας - Σελίδα 2 Empty Απ: Κάμπινγκ RAMNUS Μαραθώνας

Δημοσίευση από Batfalcon Τρι 13 Ιαν 2015 - 19:00

Η ορθότερη κατά την ταπεινή μου γνώμη απάντηση σε μιά τέτοια στάση είναι:

Προσέχετε που αφήνετε τα καλάμια σας, μην βγάλουμε κανα μάτι.
Batfalcon
Batfalcon


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης