www.taxidiarides.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Translate into your language
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία LiFePO4
από gsalonica Παρ 22 Μαρ 2024 - 7:42

» παροχη ρευματος τροχοσπιτου
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:43

» Τροχόσπιτα KABE
από ladakias Πεμ 29 Φεβ 2024 - 16:22

» Κόψιμο βασιλόπιτας 2024
από Ddimi Κυρ 25 Φεβ 2024 - 17:15

» Έγκριση τύπου - Άδεια Έλξης - Η νέα νομοθεσία για τα ρυμουλκούμενα τροχόσπιτα
από Batfalcon Πεμ 25 Ιαν 2024 - 12:50

» «Conte de Noël» ….μια νοσταλγική Χριστουγεννιάτικη ιστορία.
από Georgedim Κυρ 24 Δεκ 2023 - 9:11

» Πωλείται τροχοσκηνή Alpen Kreuzer Allure
από Antonioz Πεμ 27 Ιουλ 2023 - 9:04

» PDF ΜΕ ΤΑ CAMPING ΕΛΛΑΔΟΣ 2023
από Georgedim Τετ 26 Ιουλ 2023 - 9:47

» Τέλη κυκλοφορίας με το μήνα
από ktRinity Πεμ 20 Ιουλ 2023 - 14:32

» Σύνορα....
από Georgedim Τετ 19 Ιουλ 2023 - 19:07

» Πρόβλημα στη σίτα
από spyrosbhta Δευ 17 Ιουλ 2023 - 17:16

» Καλοκαίρι 2022 : οδοιπορικό σε Φρανκονία, ....Ρηνανία, ....Λουξεμβούργο, ....Αλσατία ....και Μέλανα Δρυμό.
από diamantino Τρι 4 Ιουλ 2023 - 19:59

» Επιτρέπεται η διανυκτέρευση μέσα σε οποιαδήποτε όχημα σε χώρους μη οργανωμενους ;
από Νικόλας Παρ 23 Ιουν 2023 - 13:33

» Αναζήτηση-αγορά αυτοκινούμενου
από yamaren Σαβ 17 Ιουν 2023 - 10:44

» Καλώς σας βρήκα
από Georgedim Σαβ 10 Ιουν 2023 - 23:35

» Καλό μήνα
από diamantino Δευ 5 Ιουν 2023 - 21:24

» Η ζωγραφιά μας...
από Georgedim Κυρ 4 Ιουν 2023 - 2:17

» Επιλογή ταξιδιάρικου τροχόσπιτου
από Georgedim Τετ 24 Μάης 2023 - 9:37

» Sygic πρόγραμμα πλοήγησης
από packman Δευ 22 Μάης 2023 - 19:05

» Ταχυθερμοσίφωνας υγραερίου στο τροχόσπιτο
από Georgedim Τετ 26 Απρ 2023 - 21:56

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
Ο ΚΑΙΡΟΣ
Like/Tweet/+1
About Us

Welcome to the forum www.taxidiarides.gr

Welcome to the forum  www.taxidiarides.gr

Για το camping ... τα ταξίδια ... και την καλή παρέα ...


Σαντορίνη ολιγοήμερες διακοπές .

Πήγαινε κάτω

Σαντορίνη ολιγοήμερες διακοπές . Empty Σαντορίνη ολιγοήμερες διακοπές .

Δημοσίευση από Γιωργάκος Παρ 12 Οκτ 2012 - 12:16

Ήταν μια επιθυμία της Χαράς να πάμε στην Σαντορίνη .
Για να είμαι ειλικρινής δεν είχα όρεξη για ένα τέτοιο ταξίδι . Έχω αδυναμία στα πλατάνια, στα ποτάμια στις ραχούλες και άμα συνδυάζονται με ψησταριές τι να λέμε τώρα....υπάρχει καλύτερο τοπίο ;

Πες πες όμως πήγαμε Πειραιά μπήκαμε σε αυτό το καράβι .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

και μας έφερε στον Αθηνιό .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Τόπος διαμονής μας το Ακρωτήρι .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Σε ένα πολύ συμπαθητικό ξενοδοχείο με θέα σε δύο θάλασσες .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Η περιήγηση του νησιού ξεκίνησε με το Μεγαλοχώρι, γραφικό χωριό στο εσωτερικό του νησιού .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Στην πλατεία του αν δεν έχεις μικρό αυτ/το δεν μπορείς να πας, εμείς παρκάραμε στην είσοδο του χωριού σε ένα ελεύθερο πάρκινγκ .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Επόμενος σταθμός το Εμπορείο

Το βίντεο δεν είναι δικό μου .



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Αφήνοντας το Εμπορείο κατευθυνθήκαμε στην Περίσσα

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Η παραλία με την χαρακτηριστική μαύρη άμμο, σε περίπου τρία χιλιόμετρα απο την Περίσσα έχει έναν παραλιακό δρόμο που αξίζει τον κόπο να πας με τα πόδια στον Αγ. Γεώργιο .

Πληροφορίες απο κάτοικο του νησιού μας είπε να πάμε σε μία παραλία που οι ντόπιοι την λένε Χάνα είναι κοντά στο χωριό Βλυχάδα .

Χαρακτηριστικό της διαδρομής το τοπίο που σου θυμίζει μέρη απο ταινίες γουέστερν .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Α να μην το ξεχάσω . Αριστερά αυτής της παραλίας Κύρ. Επίτιμε είχε πλαζ γυμνιστών .

Η επόμενη μέρα Μονή Προφήτη Ηλία .
Είναι σε έναν λόφο απ΄όπου μπορείς να δεις όλη την Σαντορίνη .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Με μεγάλη έκπληξη είδαμε αυτή τη πινακίδα .
Ρωτάω εγώ τώρα. Δεν θα έπρεπε να ήταν στην αρχή του δρόμου που οδηγεί στο λόφο, για να μην πλησιάζουν παιδιά και κόσμος με προβλήματα υγείας;
Ωχ αδελφέ τι ψάχνεις θα μου πεις ............

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Συνεχίζοντας επόμενος σταθμός ένα γραφικό λιμανάκι κοντά στον Παράδεισο με κόκκινους βράχους .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Οία ένα μέρος που κι αν δεν έχετε πάει οι φωτογραφίες που έχετε δει είναι πολλές. Το ποιο πολύ φωτογραφημένο τοπίο .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Όπως Οία έτσι και τα Φηρά είναι πολύ φωτογραφημένα .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Επόμενη μέρα προορισμός το Καμάρι, ένα μέρος με πολύ ωραία μαύρη παραλία και αρκετή τουριστική ανάπτυξη .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Συνεχίζοντας μετά τις μαύρες παραλίες είπαμε να αλλάξουμε σκηνικό και να πάμε σε κόκκινες παραλίες .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Η πρόσβαση σε αυτή την παραλία είναι δύσκολή με τα πόδια, υπάρχει όμως καϊκάκι απο το λιμανάκι στο Ακρωτήρι που σε πηγαίνει .
Εγώ πήγα με τα πόδια και όταν γύρισα στο Ακρωτήρι έκατσα και απόλαυσα θέέέέα και την σκιά των δέέέέένδρων

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Όλες οι φωτογραφίες είναι απο κινητό τηλέφωνο.......
Τέλος έχω να πω για σε όποιον σκοπεύει να πάει στην Σαντορίνη .
Να πάει χωρίς αυτ/το, άλλωστε δεν συμφέρουν τα ναύλα.
Να νοικιάσει όσο το δυνατόν μικρότερο αυτ/το .
Δεν ισχύει ο Κ.Ο.Κ. στην Σαντορίνη προτεραιότητα έχει πάντα ο μόνιμος κάτοικος τα φορτηγά και τα λεωφορεία γιατί έτσι θέλουν .
Όταν έρχεται κρουαζιερόπλοιο πολλοί νοικιάζουν << γουρούνες >> χωρίς να έχουν ξανά οδηγήσει τέτοιο πράγμα , ένα ζευγάρι με γουρούνα παραλίγο να μπει στο πορτμπαγκάζ μου .
Μια κοπέλα μόλις τη νοίκιασε ανέβηκε μαρσάρισε και με ταχύτητα διέσχισε τον δρόμο, ευτυχώς σταμάτησε σε έναν ευκάλυπτο ....
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σαντορίνη ολιγοήμερες διακοπές . Empty Απ: Σαντορίνη ολιγοήμερες διακοπές .

Δημοσίευση από Γιωργάκος Παρ 12 Οκτ 2012 - 19:43

georgedim έγραψε:
Υ.Γ. : Μια απορία ; .........τη μπύρα, στην τελευταία φώτο, "ξεροσφύρι" την ήπιες ;

Τι να κάνω Γιώργο μου; έτσι μου την έφερε ....

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Εκείνη την ημέρα έκανε μια ζέστη, ήταν και το περπάτημα ούτε που την κατάλαβα, με τις άάάλλες όμως έφερε και μια ποικιλία .

Το θέμα, που μόλις διαβάσατε, είναι κλειδωμένο.

Αν έχετε κάποιες απορίες, ή θέλετε περισσότερες διευκρινήσεις, σχετικά με αυτό το ταξίδι …
... μπορείτε να τις γράψετε εδώ ... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
... και θα υπάρξει ανταπόκριση, το ταχύτερο δυνατόν.

Σας ευχαριστούμε.
Γιωργάκος
Γιωργάκος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης